- 10.1.2016 -

Vložen nový článek od návštěvníka našich stránek - Myslivost - názory.

Článek můžete veřejně okomentovat a sdělit nám tak váš názor na tuto problematiku.

.

- 30.12.2014 -

Přidán nový článek: Zpráva z TV - týrání zvířat ano či ne?

 

- 2.6.2014 -

Přidán nový článek s názvem Svěření psa do péče známému či profesionální agentůře.

 

- 25.6.2014 -
 
Poděkování za vzestup sledovanosti našich webových stránek panu Vilému Matyášovi - nejlepším instruktorem zumby - tance a i jiných forem cvičení včetně jeho akcí a výletů, kterých jsem se zúčastnila. Špindlerův mlýn můžete navštívit jako wellness pobyt i s pejsky!!
Panu Vilému M. děkuji tímto za vše, co pro mne a naše stránky udělal a s vděčností přeji vše nejlepší v jeho osobním i pracovním životě.
Nic krásnějšího jsem ke svým 36. narozeninám dostat nemohla. Další příběhy, texty očekávejte velmi brzy a uvítáme Vaše názory a připomínky, které pomohou či zachrání nejednoho tvora. 
Nechci opomenout sl. L. Duškovou, která přes své pracovní vytížení s tvorbou webů, grafiky a dalšího si vždy najde čas vložit nové případy na náš web. Za Ochranu zvířat Vám oběma patří můj dík.

 

- 22.4.2014 -

Pozvánka na 6. Velké jarní setkání

Vážení přátele,

předem bych Vám všem chtěl poděkovat za pomoc při záchraně životů pejsků, bez ohledu na plemeno a organizaci, která adopci zprostředkovala.

Srdečně Vás zveme na již 6.Velké jarní setkání, které se tentokrát koná 8. - 11.5.2014 v arealu hotelu RS AVIA, Varvažov 132, 398 33 Varvažov   |   GPS: 49°25'17.324"N, 14°8'33.218"E

Jako každý rok, jsou pro Vás i Vaše děti a pejsky připravené zajímavé sutěže, krásné výlety a nečekaná překvapení. Ve čtvrtek nedočkavci pouze najedou, aby mohli v klidu popovídat, co je u koho zase nového, pátek využijeme pro výlety a seznámením se s okolím, sobota bude tradičně soutěžní se zakončením Zábavným večerem s videoprojekcí, vyhlášením výsledků a bohatou Tombolou. V neděli dopoledne si povíme zajímavosti příp. poslechneme přednášky a po obědě se rozjedeme do svých domovů...

Nezapomeňte každý přivézt něco do Tomboly!

Více informací a přihlášky naleznete na stránkách Adopce chrtů nebo také na Facebook stránce události a diskuzním fóru.

Moc se na Vás Těšíme

Ladislav Lacina, GACR - Greyhound Adoption Czech Republic

 

 

- 11.3.2014 -

Přidán další článek s názvem Jak pořídit koně za 100 tisíc a za rok prodat za tisíce 3. Tímto děkujeme autorce za poskytnutí tohoto článku.

 

- 6.3.2014 -

POMOC  ÚTULKŮM

Kadeřnický salon - Beaty studio Laila Grey kromě své nabídky služeb pomáhá také útulkům po celé České republice.
Zde můžete nosit krmení, piškoty a jiné potřeby pro psy a kočky. První salon, pečující o vzhled žen i mužů, který pomáhá a rozváží
potřebné do různých měst a přímo útulkům. Salon, kde ať již při využití služeb či bez nich, můžete přispět i Vy se nachází na této adrese:

Beauty studio Laila Grey
U Rajské zahrady 1055/20
Praha 3 - Žižkov
130 00

 

- 3.3.2014 -

Upozornění pro majitele psů na Praze 10

začátkem posledního týdne v únoru tohoto roku 2014 byla téměř usmrcena 6-letá fenka dobrmana poté, co v parku Havlíčkovy sady v Praze 10 Vršovice snědla drogy, které se válely v trávě. Vyskytují se zde různé lidské existence, ale požití drog psem - pervitin v podobě prášku nikoli pohozenými injekcemi, chci nyní varovat. Jelikož se nejedná o dítě či lidskou bytost nikdo se tím zatím nezaobírá. Je to překvapivé a PČŘ na sdělení nepodnikla žádné kroky. Toto mi bylo sděleno a mohu to potvrdit neboť paní znám osobně a park také.

Screening potvrdil téměř nemožné. S nástrahami jedů na psy - viz. mapa jedů - jsem se již setkala. Jsou i webové stránky, kde je na tyto místa upozorněno. To, že fenka byla na pokraji smrti, neboť se prokázalo požití těchto lidských drog a majitelka musela požádat známou o tři tisíce na akutní pomoc veterináře a její záchranu, to je již na pováženou. Bohudíky, fena je zachráněna, snad nebude mít následky a paní už ji bez náhubku nepustí.

Ptám se tedy, kde je vůbec bezpečno a kam tedy se psy bez obav chodit. Máte li podobné zkušenosti či víte, že se někde nachází toto nebezpečí, napište nám. Prvně však kontaktujte Městskou policii na lince 156 a ta je povinna drogy odstranit a zabránit tak další tragédii.

dsc_3718.jpg dsc_3716.jpg

 

Aktuálně pro celou ČR

Dále chci upozornit, že se množí krádeže psů. Potvrzeno veterinární stanicí, kde přijímají údajně minimálně dvě oznámení týdne z celé České republiky. Nechcete-li o svého pejska přijít, neuvazujte jej u obchodů a večer za tmy raději volte pohyb se psem na vodítku.

 

- 3.2.2014 -

Přidán další článek o adopci chrtů, jedná se o volné pokračování přechozího článku.

 

- 1.2.2014 -

Do sekce psích článku přidána reakce na připravované téma o adopci chrtů. Článek si můžete přečíst zde. Vaše názory na článek, příspěvky, zkušenosti, apod. uvítáme v diskuzním fóru.

 
- 31.1.2014 -

Prosím, v případě, že se setkáte se zvířaty, která nejsou držena v optimálních podmínkách a mohlo by se tedy jednat o jejich týrání, ohlaste to na policii ČR (to samé v případě toulavého či pohřešovaného psa).

Toto je sdělení pro všechny, kteří mne kontaktují a aktuálně pro paní, která mi psala o koních, kteří jsou volně na staveništi na Praze 9, ale nenechala kontakt.

 
- 7.1.2014 -
 
Za podporu a optimalizaci našeho webu chci tímto poděkovat svému nejlepšímu instruktorovi Zumby, kterého znám již třetí rokem. Díky tanci - pouze pod jeho vedením jsem překonala potíže, které jsou popsané v mých článcích. Ať už se to týkalo nemocného koně, pejska afgánského chrta, který byl mým darem nesprávné osobě apod. Tímto vyjadřuji poděkování panu Vilému Matyášovi, kterému budu navěky vděčná za vše, co udělal a jak moc pomohl a opět slečně Lucii Duškové za práci a její čas, který investuje nadále těmto stránkám.
 
Přeji všem milovníkům zvířat vše nejlepší do Nového roku 2014 a pevně věřím, že naše neziskové webové stránky pomohou ochraně všech druhů zvířat v co největším možném rozsahu.
 
- 6.10.2013 -

Zveřejňujeme zajímavou možnost, jak potěšit děti a zároveň s tím i přispět na pejsky v útulku.

Milí přátelé,

darujte dětem knížku a zároveň udělejte něco pro zvířátka!

Příběhy malé rozverné čarodějnice Kobzulky rozesmějí a pobaví nejenom děti, ale i dospělé. Najdete v nich ale zároveň i povzbuzení a útěchu. Nic se nemá vzdávat, vše se podaří, až nastane správný čas...

Knížka KOBZULKA může být vhodným dárečkem např. na Vánoce. Cena je 60 Kč a  její koupí přispějete 30 Kč na pejsky v útulku v Příměticích u Znojma.

Můžete se na ni podívat na: http://www.superkocka.cz/index.php/cteni/191-kobzulka

Objednávat se dá emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Obdržíte ji obratem poštou. Uveďte prosím do objednávky, jak si přejete platit - jestli převodem přes banku (levnější poštovné) nebo na dobírku.

SDÍLEJTE prosím i na facebooku: https://www.facebook.com/notifications#!/utulek.primetice?fref=ts

 

- 4.10.2013 -

Přidán nový článek na téma Hlídání psů a jiných domácích mazlíčků

 

- 23.9.2013 -

Pozvánka: Divoká Indonésie

Zdravíme Vás z pošmourného Brna a zvu Vás zároveň na další sérii promítání o Indonésii, které se uskuteční od 3. 10. v mnoha městech ČR. Máme pro Vás připraven nový unikátní film o Komodských ostrovech - OSTROV DRAKŮ (45 min), který Vás provede podmořským světem a po savanách tohoto výjimenčého souostroví v Indonésii. navíc shlédnete krátký film o projektu Green Life, který Vás seznámí s unikátním českých projektem na ochranu deštného pralesa v ekosystému Leuser na Sumatře, a který chrání tygry, orangutany a levharty před pytláky!
Příjměte pozvánku na 1. sérii promítání v Praze v Holešovicích, v restauraci Molo 22, ul. U Průhonu 22 od 19 hodin! Těšíme se na příjemný večer s Vámi!

Milan Jeglík a Zuzana Koloušková

 

- 14.8.2013 -

Pozvanka: Promítání filmu a Seminář s rakouským filozofem a aktivistou za práva zvířat Martinem Balluchem

International Young Naturefriends (IYNF / Mezinárodní mladí přátelé přírody) vás zvou na víkend s rakouským filozofem a aktivistou za práva zvířat, 23.-24. srpna 2013 v Praze.

Všechny události se konají v angličtině.

http://www2.iynf.org/quick-news/martin-balluch-movie-screening-and-workshop-prague

https://www.facebook.com/events/491311954289462/

23. srpna, 20:30 Kino Světozor: Promítání filmu s diskuzí: dokumentární film “Proces”. Příběh aktivistů za lidská práva a práva zvířát, sledovaných policií a obžalovaných z “terorismu” kvůli jejich politickým a občanským aktivitám. (Podrobný popis a trailer k filmu naleznete níže.)

Po promítaní bude následovat diskuze s hlavním protagonistou filmu Martinem Balluchem.

Vstupné na film a diskuzi: 100 CZK, dostupné v pokladně Kina Světozor

24. srpna, 13:30 – 18:00 Seminář Martina Ballucha “Effective tools for social and environmental change. Tools of peaceful activism.”

Celodenní vstupné: 50 CZK. Místo konání bude upřesněno.
Omezená kapacita, registrujte se pod e-mailovou adresou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Martin Balluch je rakouský fyzik, filozof a prominentní aktivista za práva zvířat. Filozof Peter Singer označil Ballucha za „jednoho z předních mluvčích v celosvětovém hnutí za práva zvířat, usilujících o nenásilnou, demokratickou cestu k reformám.“ V roce 1980 začal pracovat pro neziskové organizace, poté přijal místo pedagogického a výzkumného asistenta na univerzitě v Cambridge v Anglii. Do Vídně se vrátil v devadesátých letech a stojí v čele Sdružení proti zvířecím továrnám (VGT).

Balluchovým hlavním zájmem bylo vymyslet konfrontační, ale vysoce efektivní kampaně, jejichž cílem bylo zvýšit povědomí o průmyslovém zemědělství, jelikož tuto otázku politici i média často zanedbávají. A byl úspěšný – klecový chov na kuřecích farmách byl prohlášen za nezákonný v neposlední řadě díky Balluchově práci. Balluch opakovaně odsuzuje použití násilí a podporuje pragmatický přístup ohledně aktivit usilujících o zlepšení zákonů týkajících se práv zvířat. Na každý pád se Balluch zdá být prototypem vášnivého aktivisty, který bojuje proti týrání zvířat, aniž by bral ohled sám na sebe.

 

- 7.8.2013 -

Před pár dny nám poštou dorazil veliký balík, který obsahoval nejrůznější potřeby pro koně.

Jedná se o pomoc od firmy Horse shop, která nám tento balíček poslala z vlastní iniciativy.

Mnohokrát jít tímto děkujeme! Celý článek naleznete zde.

 

- 11.6.2013 -

Další nový článek, tentokrát Kampaň STOP CIRKUSŮM SE ZVÍŘATY V ČR

 

- 23.5.2013 -

Nový článek, tentokrát o psích sportech na kynologickém cvičišti "U puntíků"

 

- 2.3.2013 -

Přidány tři nové články:

Afgánští chrti jak je neznáte a opět návštěva Petra s Benem

Jak jsem propadla mořskému světu

Eutanazie ano či ne?!

 

- 13.3.2013 -

Navštívili jsme záchrannou stanici v Jinonicích. Článek si můžete přečíst zde.

 

- 28.2.2013 -

Další nový článek o záchranné stanici v Jinonicích

 
- 24.2.2013 -

Přidán nový článek - Záchranná stanice handicapovaných zvířat Praha 5, Jinonice

 
- 11.2.2013 -

POZOR SOUTĚŽ !!!

Ostrov Naděje o.s. společně s našimi sponzory pro Vás všechny připravil soutěž se zajímavými cenami.

Všichni , kdo si zakoupí nástěnný kalendář koní 2013 z Ostrova Naděje (135,-Kč za 1 výtisk i s poštovným, platba pouze na účet Ostrova Naděje o.s., č.účtu:5003030523/5500,

VS 177) budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny. A co budete hrát?

1. místo – víkendový pobyt u koní Ostrova Naděje o.s. s ubytováním a stravou (platí pro jednu osobu do konce roku 2013)

2. místo – jedno balení Alavis MSM (kloubní preparát) a knihu Masáže koní

3. místo – kniha Masáže koní

4. místo – šlachové chrániče od firmy Kentaur

5. místo – stájová ohlávka, tmavě zelená, velikost full

6. místo – síťka proti hmyzu

Soutěž končí 15.března 2013 a její výsledky budou zveřejněny na www.helphorses.webgarden.cz

Buďte tedy aktivní, zakoupením kalendáře máte možnost přispět na koně v domově Ostrova Naděje a zároveň máte šanci získat některou ze zajímavých cen.

Závěrem musíme poděkovat sponzorům, kteří do soutěže přispěly: Patron Ca s.r.o., Praha – výrobce preparátů pro zvířata, nakladatelství ANAHITA s.r.o. Praha, jezdecké potřeby Český Těšín. Těšíme se na Vaši aktivitu a přejeme mnoho štěstí.

Chcete-li se dozvědět více o činnosti Ostrova Naděje o.s., pak se více dozvíte na www.helphorses.webgarden.cz a také vyjdou dvě reportáže a to : 11.2.2013 v deníku Blesk a 12.2.2013 v Šumperském a Jesenickém deníku.

sout o ceny.jpg versup6.jpg

 

- 19.12.2012 -

Týrání zvířat
Máte podezření, že někdo porušuje welfare zvířat či dokonce dochází k jejich týrání?

Kontaktujte Městskou policii na čísle 156 nebo nejbližší OÚ či MěÚ. Případ také ohlaste Krajské veterinární správě:

    Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj
    Černoleská 1929
    256 38 Benešov
    Telefon: 317 742 033

Krajská veterinární správa pro Jihočeský kraj
    Severní 9
    370 10 České Budějovice
    Telefon: 387 789 522

Podrobné kontakty na všechny instituce patřící pod Státní veterinární správu.

 

- 17.12.2012 -
Chtěla bych všem popřát do Nového roku šťastnou ruku při výběru čtyřnohého přítele či jiného mazlíčka, hodně lásky a to vzájemné, porozumění a budu se Vám věnovat a odpovídat na Vaše dotazy i během svátků, neboť já zůstávám se svou kobylkou a malým zoo a dárky už jsou poschovávané, aby je nevyčmuchali :-)

 • Můžete si přečíst dva nové články: Konec Benova putování a Důvěra při výcviku koně
 • Budete-li mít technické potíže vložit článek, příspěvek či názor, napište.
 • Pomozte zachranné stanici: Moje prosba pro Ty, kteří obětují pár minut, věnujte pozornost diskuzi a také článku o paní Přibylové ze záchranné stanice VSECH živočichů v Praze. Opět jsem ji navštívila a tento útulek nikoho nezajímá a to ani město. Paní si neskutečně vážím, znám ji již 6 let, velmi vzdělaná a vyzná se opravdu v každém zvířátku i mláděti, které najdete a dovezete. Nachází se v Jinonicích - Praha 5 - ul Za rolemi 1 a za ni prosím, máte-li známé, kdo by pomohl se stavebním materiálem, OSB deskami, polystyrenem či i malou korunou, navštivte a vyslechněte, kam vede lhostejnost našeho hl. města k této záchranné stanici. Neustále ji vyhazují, nikdo nepomůže, bylo i odvysíláno. Po pár minutách hovoru mi dáte za pravdu, že tato žena ví, o čem mluví a já si jí nesmírně vážím a také proto, že její láska a obětavost ke zvířatům - podmínky ve kterých žije, aby pomohla, já osobně přiznávám, že bych nezvládla. Nikoli práci, ale zimu a neustálý boj s větrnými mlýny. Lidé pomohou psům, kočkám, ale tady jsou týraná zvířata, handicapovaná, ptáci, lišky... Zde chci uveřejnit přímo kontakt, abyste se přesvědčili a popřípadě pomohli a to přímo:

  p. Přibylová, Záchranná stanice Jinonice
  Mezi Rolemi, Praha 5
  Telefon: 602 205 070

  Nikoli přes tzv. neziskové účty někomu do kapsy.
 • Dále - jelikož útulků je mnoho, např. Troja, uvítá krmivo, piškoty, deky a tím alespoň víte, že opravdu dáváte pro dobro čtyřnohým.
 • Dovoluji si upozornit na zajímavý příspěvek o delfínech v naší diskuzi...
 • Tyto stránky jsou určeny pro všechna zvířata a milovníky a to nejen slovy, která jsou např. u mých článků a jsou lživé.. Paní Kindlová, zájemkyně o koupi Bena apod. Spoustu lidí nejmenuji, ale budu neboť mám veškeré dokumenty a všichni si ponechávají názory a řeči do hospod a pod nic se nepodepíší. Kam má potom vše směřovat /nejen v této oblasti/ pokud nebojujeme a skrývat se za anonymními jmény popř. urážkami a pomluvami??? Pokud jste jen trochu věnovali čas mým článkům /psi,koně,papoušci/ jména tam nejsou, ale budou, protože ze mne majitelé stájí apod. doslova tahali jen peníze a má zvířata /viz poslední příspěvek v sekci koně/ ještě trpěla. Nenechám si to líbit, ať jsem terčem těch, kterých se to hlavně týká a takových, co jen mluví a nikdy se nepodepíší. Pokud se nejedná o pomluvu a dále dle par. trestního zákona či občansko-právních sporů ptám se PROČ????

 

- 22.10.2012 -

Přidán nový článek - Pokračování Benova příběhu.

 

- 30.9.2012 -

Aktualizovány odkazy.

 

- 19.9.2012 -

Upravena sekce Kontakt, máme nový e-mail!

 

- 17.9.2012 -

Aktualizovány odkazy.

 

- 2.9.2012 -

Zaktualizování webových stránek a přidán článek do sekce Projekty.

 

- 29.8.2012 -

Nový článek, tentokrát ze světa koní - Vysněný kůň a zdravotní komplikace.

 

- 19.8.2012 -

Přidán nový článek o Afgánských chrtech v nouzi a obsah rubriky Chcete pomoci?